Okolo 250 žien na jednodňovej duchovnej obnove v bazilike v Šaštíne

P:3, 25. 08. 2014 10:08, DOM

Šaštín 25. augusta (TK KBS) V piatok 22. augusta 2014 na sviatok Panny a Matky Márie Kráľovnej sa v Šaštíne uskutočnila jednodňová duchovná obnova, na ktorú boli pozvané manželky, matky a ženy stretnúť sa so Sedembolestnou Pannou Máriou. Okolo 250 účastníčok malo možnosť symbolicky, k nohám Ježiša a Márie, pred oltár, odovzdať na papieri napísanú bolesť s ktorou prišli do Šaštína a za ktoré bola obetovaná svätá omša. Dôležitou súčasťou obnovy bolo vysluhovanie sviatosti zmierenia, za ktorú organizátori ďakujú prítomným kňazom.

Duchovnú obnovu sprevádzal riaditeľ Centra pre rodinu bratislavskej arcidiecézy don Marián Valábek SDB, a to zamyslením na aktuálnu tému súčasnosti Objavovania Božích zámerov v manželstve. Svätú omšu celebroval P. Pius Majerovič OP. Jej súčasťou bol aj duchovný postup členiek Spoločenstva Kráľovnej rodiny.

Ústrednou myšlienkou meditácii počas modlitby Ruženca k Sedembolestnej P. Márii bolo uvedomiť si význam slov „Svätá Matka Krista rany, ktorými bol doráňaný hlboko mi v srdce vtlač“, ktoré nemáme recitovať len ako teóriu, ale v praxi to znamená, že prosíme Máriu aby nám vyprosila schopnosť prijímať bolesť s láskou a utrpenie s nádejou.

„Na záver sme pred Oltárnou sviatosťou odovzdali rodiny do náručia Božieho milosrdenstva a v spojení so Svätým Otcom Františkom i Konferenciou biskupov Slovenska sme sa modlili za pokoj a mier vo svete. Ďakujeme Bohu, prítomným kňazom, i všetkým ženám a účastníkom za požehnané stretnutie so Sedembolestnou Kráľovnou rodiny v našej národnej svätyni – patrónky Slovenska,“ povedala TK KBS M. Ľubomíra Cehuľová.

TK KBS informovala M. Ľubomíra Cehuľová